GNOCHETTI BIO AUX OEUFS
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1531kj (366 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1531kj (366 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 15g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 15g |
| Saturated Fat | 1.1g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 27.500000000000004% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 27.5% |
| Saturated Fat Value | 1.1g |
| Score | 0 |
| Sodium | 28.000000000000004mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 28mg |
| Sugars | 3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Coquillette (Similarity score: 0.00)
- Napolina Egg Pasta (Similarity score: 6.16)
- La Cancalaise Tagliatelles Bio Au Wakame (Similarity score: 6.58)
- Eroski Fettuccine All'uovo (Similarity score: 6.80)
- De Cecco Lasagne All'uovo (Similarity score: 6.94)
- Piemontese Tagliatelle (Similarity score: 8.89)
- Montegrappa, Pasta Tagliatelle Montegrappa (Similarity score: 8.98)
- Landfreude Frischei Nudeln Zöpfli (Similarity score: 9.36)
- La Cancalaise Tagliatelles Bio (Similarity score: 9.67)
- San Remo Linguine No 1 (Similarity score: 10.06)
- Metro Chef Papardelle (Similarity score: 10.62)
- Rewe Beste Wahl Spiralen Eiernudeln Mit Reinem Hartweizengriess (Similarity score: 10.65)
- Barilla Lot Pâtes Aux Oeufs Lasagne X2 (Similarity score: 10.93)
- Barilla Lot Pâtes Aux Oeufs Tagliatelle X2 (Similarity score: 11.29)
- Granoro Lasagne All Uovo ( Aux Oeufs) (Similarity score: 11.62)