Granoro Lasagne all uovo ( aux oeufs)
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1536kj (368 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1536kj (368 calories/kcal) |
| Fiber | 3 |
| Fiber Points | 3 |
| Fiber Value | 3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 8 |
| Proteins | 13.5g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 13.5g |
| Saturated Fat | 1.2g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 31.57894736842105% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 31.6% |
| Saturated Fat Value | 1.2g |
| Score | -3 |
| Sodium | 28.000000000000004mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 28mg |
| Sugars | 2.8g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Barilla Lot Pâtes Aux Oeufs Lasagne X2 (Similarity score: 3.69)
- Selex Pasta All'uovo (Similarity score: 6.11)
- Barilla Grattoni All'uovo (Similarity score: 6.13)
- Piemontese Tagliatelle (Similarity score: 7.92)
- Rewe Spaghetti (eier Nudeln Mit Reinem Hartweizengrieß) (Similarity score: 9.41)
- Napolina Egg Pasta (Similarity score: 9.66)
- Pâtes D'armor Mafaldine Bio Oeufs Et Nori (Similarity score: 9.74)
- Montegrappa, Pasta Tagliatelle Montegrappa (Similarity score: 9.80)
- Barilla Lot Pâtes Aux Oeufs Tagliatelle X2 (Similarity score: 9.98)
- Vale Farfalline All’uovo (Similarity score: 11.57)
- Eroski Fettuccine All'uovo (Similarity score: 11.58)
- Gnochetti Bio Aux Oeufs (Similarity score: 11.62)
- Coquillette (Similarity score: 11.62)
- U Bio, U Tagliatelles (Similarity score: 11.67)
- La Cancalaise Tagliatelles Bio (Similarity score: 11.99)