Panzani + Panzani coquillette ultra résistante panzani+ 5kg
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1573kj (376 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1573kj (376 calories/kcal) |
| Fiber | 3.4 |
| Fiber Points | 3 |
| Fiber Value | 3.4 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 8 |
| Proteins | 13g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 13g |
| Saturated Fat | 0.3g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 16.666666666666664% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 16.7% |
| Saturated Fat Value | 0.3g |
| Score | -4 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 2.8g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Aurrera Aurrera Letra (Similarity score: 6.68)
- Bob's Red Mill Bobs Red Mill Old Fashioned Rolled Oats (Similarity score: 6.91)
- Lazzaretti Torsades Semi Complètes (Similarity score: 6.94)
- Western Family Old Fashioned Rolled Oats (Similarity score: 8.20)
- Happy Bio Son D'avoine (Similarity score: 8.29)
- Spiga Pâte Fell 2 (Similarity score: 8.44)
- Weider Harina De Avena Sabores (Similarity score: 8.51)
- Quamtrax Instant Oatmeal (Similarity score: 8.51)
- Del Colle Cous Cous (Similarity score: 8.56)
- Del Colle Cous Cous (Similarity score: 8.56)
- Popcorn (Similarity score: 8.62)
- Bob's Red Mill Organic Whole Grain Rolled Oats (Similarity score: 8.66)
- Organic Whole Grain Rolled Oats (Similarity score: 8.66)
- Bob's Red Mill Organic Old Fashioned Rolled Oats (Similarity score: 8.66)
- Wegman's Wegmans Old Fashioned Oats (Similarity score: 8.76)