Del Colle Cous cous
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1573kj (376 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1573kj (376 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 12.7g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 12.7g |
| Saturated Fat | 0.12g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | -1 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 3.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Del Colle Cous Cous (Similarity score: 0.00)
- Guayapi Guarana Bio Poudre (Similarity score: 4.67)
- Tipiak Tendres Perles (Similarity score: 4.72)
- Tipiak Tendres Perles (Similarity score: 4.72)
- Alteza Copos De Avena (Similarity score: 5.01)
- Spiga Pâte Fell 2 (Similarity score: 5.51)
- Spaghetti (Similarity score: 5.78)
- Popcorn (Similarity score: 5.96)
- Quamtrax Instant Oatmeal (Similarity score: 6.62)
- Weider Harina De Avena Sabores (Similarity score: 6.62)
- Harina Avena Choco (Similarity score: 7.08)
- Happy Bio Son D'avoine (Similarity score: 7.14)
- Pain Poppé Recette Blé Complet (Similarity score: 7.27)
- Tanda Spada Linguine Ruvide (Similarity score: 7.37)
- Tesco Aldi Porridge Oats (Similarity score: 7.37)