Decò Frollini al farro
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1912kj (457 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 5 |
| Energy Value | 1912kj (457 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 8g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 8g |
| Saturated Fat | 5.9g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 34.70588235294118% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 34.7% |
| Saturated Fat Value | 5.9g |
| Score | 15 |
| Sodium | 248mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 248mg |
| Sugars | 18g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 18g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Conad Frollini Al Farro Con Gocce Di Cioccolato (Similarity score: 0.00)
- Delser Fiocchi Di Cioccolato (Similarity score: 4.85)
- Wegmans, Wegmans Food Markets Inc Wegmans, Gingerbread Cookies (Similarity score: 12.97)
- Pingo Doce Granola Maça E Canela (Similarity score: 14.19)
- Chiacchiere (Similarity score: 16.44)
- Chiacchiere (Similarity score: 16.44)
- Delicious Faces Cocoa (Similarity score: 17.30)
- Ogni Giorno (Similarity score: 17.97)
- Esselunga,mavery,galbusera Frollini Con Mais E Gocce Di Cioccolato Fondente (Similarity score: 18.37)
- Eclairs (Similarity score: 19.15)
- Blueberry Ginger Muffin (Similarity score: 19.98)
- Biscuit Fourres Cacao (Similarity score: 20.97)
- Biscuits Fourrés Au Cacao (Similarity score: 20.97)
- Germinal Biscotti (Similarity score: 21.94)
- Bagley,chocolinas Chocolinas Original (Similarity score: 22.41)