Crai Tiramisù
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1096kj (262 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1096kj (262 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.8g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.8g |
| Saturated Fat | 9g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 81.81818181818183% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 81.8% |
| Saturated Fat Value | 9g |
| Score | 16 |
| Sodium | 72mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 72mg |
| Sugars | 25g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 25g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Cone (Similarity score: 11.84)
- Royne Special Soja Vainilla (Similarity score: 13.13)
- Gildo Rachelli Tiramisu (Similarity score: 14.27)
- Gildo Rachelli Tiramissu (Similarity score: 14.27)
- Blue Bunny Ice Cream (Similarity score: 14.27)
- L'artisan Givré Crème Glacée Lait De Coco (Similarity score: 14.46)
- Carrefour Sélection,carrefour Dessert Tiramisu (Similarity score: 14.74)
- Profiteroles (Similarity score: 15.39)
- Ice Cream (Similarity score: 15.80)
- Miko,viennetta Viennetta Chocolat (Similarity score: 16.15)
- Ice Cream Bars (Similarity score: 16.97)
- Edeka,edeka Italia Tiramisu (Similarity score: 17.06)
- Consum Cono Sabor Vainilla Y Caramelo (Similarity score: 17.08)
- Netto Netto Glace Cones Chocolat *8 (Similarity score: 17.29)
- Dolce Italia Tiramisu (Similarity score: 17.59)