Spar Arroz bomba
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1520kj (364 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1520kj (364 calories/kcal) |
| Fiber | 0.9 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.9 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 6.7g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.7g |
| Saturated Fat | 0.5g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 33.33333333333333% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 33.3% |
| Saturated Fat Value | 0.5g |
| Score | 0 |
| Sodium | 24mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 24mg |
| Sugars | 0.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Oriental Food Co Ltd Nouilles De Riz 10mm (Similarity score: 8.38)
- Cock Brand Cock Chantaboon Rice Stick (Similarity score: 9.30)
- Kazidomi Spirulina Pasta Organic (Similarity score: 10.87)
- Pasta Di Semola Di Grando Duro (Similarity score: 10.87)
- Pasta D'alba Fusilli De Riz Complet À La Betterave Bio Sans Gluten (Similarity score: 11.23)
- Agnesi Gli Spaghetti N 3 (Similarity score: 11.42)
- Agnesi Le Ricciutelle (Similarity score: 11.42)
- San Remo San Remo Rigatoni (Similarity score: 12.11)
- Taureau Ailé Professionnel,taureau Ailé Riz Rond De Camargue (Similarity score: 12.61)
- Pâte De Riz (Similarity score: 12.96)
- Kazidomi Turmeric (Similarity score: 13.62)
- Glasnudeln (Similarity score: 14.04)
- La Compagnie Du Riz Riz À Poêler (Similarity score: 14.88)
- Casa Milo Spaghetti À L’encre De Seiche (Similarity score: 15.09)
- Italiamo Farfalle Al Limone (Similarity score: 15.35)