Pudliszki Flaki wołowe po Zamojsku
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 264kj (64 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 264kj (64 calories/kcal) |
| Fiber | 0.3 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 4.300000000000001 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 4.3 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 6.2g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 6.2g |
| Saturated Fat | 1.9g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 65.51724137931035% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 65.5% |
| Saturated Fat Value | 1.9g |
| Score | 0 |
| Sodium | 196mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 196mg |
| Sugars | 0.3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- La Vie Claire Soupe Pois Cassés Et Chèvre (Similarity score: 10.93)
- Auchan Lait Entier (Similarity score: 15.19)
- Danone Yaourt (Similarity score: 15.38)
- Créaline Mes Purees Bio Butternut Pointe De Curry (Similarity score: 15.85)
- Bar Harbor, Bar Harbor Foods Bar Harbor, Lobster Corn Chowder, New England Style, New England Style (Similarity score: 15.90)
- Mes Purees Bio (Similarity score: 16.05)
- La Vie Claire Soupe Lentilles Et Carottes (Similarity score: 16.42)
- Chicken & Sweetcorn Soup (Similarity score: 16.64)
- Lemongrass Curry Soup With Coconut + Almond Pieces, Lemongrass (Similarity score: 16.76)
- Weis Quality Weis, Healthy Chunky Soup, New England Style Clam Chowder (Similarity score: 16.76)
- Southern Home Healthy Clam Chowder (Similarity score: 16.76)
- Sauce Cuisinée Au Poivre Vert Et Au Cognac, (Similarity score: 18.14)
- Hacendado Espinacas A La Crema (Similarity score: 20.22)
- K Classic Kartoffelpüree (Similarity score: 20.31)
- Le Potager De Grand Mere Soupe Aux Orties (Similarity score: 21.52)
Ingredients List
- Water
- Salt
- Alcohol Vinegar
- Flavouring
- Colour
- Rapeseed Oil
- Condiment
- Salt
- Acidity Regulator
- Garlic
- Tomato Concentrate
- Wheat Flour
- Water
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)