Nat Sanno Panela
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1573kj (376 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1573kj (376 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 14 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 94g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 94g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Panela (Similarity score: 0.00)
- Panela (Similarity score: 0.00)
- Panela (Similarity score: 0.00)
- Panela (Similarity score: 0.00)
- Azucarera Panela (Similarity score: 0.00)
- Azucarera Panela (Similarity score: 0.00)
- Ahold Colorful Straws With Powdered Candy (Similarity score: 5.67)
- Assorted Soft Puffs (Similarity score: 5.67)
- Piedmont Candy Co Inc The Original Soft Peppermint Puffs (Similarity score: 5.67)
- Big Win, Rite Aid Corporation Big Win, Peppermint Puffs (Similarity score: 5.67)
- Gold Emblem, Cvs Pharmacy Inc Gold Emblem, Soft Citrus Puffs (Similarity score: 5.67)
- Eillien's Candies Cinnamon Puffs (Similarity score: 5.67)
- Nice, Walgreens Co Nice!, Soft Puffs, Assorted (Similarity score: 5.67)
- Nestle Pixy Stix (Similarity score: 5.67)
- Wythe Will Distributing Company Peppermint Puffs (Similarity score: 5.67)
Ingredients List
- Sugar
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)