Panela
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1573kj (376 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1573kj (376 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 14 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 94g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 94g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Azucarera Panela (Similarity score: 0.00)
- Nat Sanno Panela (Similarity score: 0.00)
- Panela (Similarity score: 0.00)
- Panela (Similarity score: 0.00)
- Panela (Similarity score: 0.00)
- Azucarera Panela (Similarity score: 0.00)
- Gold Emblem, Cvs Pharmacy Inc Gold Emblem, Soft Citrus Puffs (Similarity score: 5.67)
- Peppermint Puffs (Similarity score: 5.67)
- Gold Emblem, Cvs Pharmacy Inc Gold Emblem, Soft Cotton Candy Puffs (Similarity score: 5.67)
- Family Gourmet, Family Dollar Stores Inc Family Gourmet, Soft Peppermint Puffs (Similarity score: 5.67)
- Schnucks, Schnuck Markets Inc Schnucks, Soft Peppermints (Similarity score: 5.67)
- Soft Peppermint Puffs, Peppermint (Similarity score: 5.67)
- Cvp Peppermint Puffs (Similarity score: 5.67)
- Midwood Brands, Family Dollar Stores Inc Midwood Brands, 18 Mini Candy Canes (Similarity score: 5.67)
- Piedmont Candy Company Inc Red Bird, Soft Peppermint Puffs (Similarity score: 5.67)