Molinos el Guanche Gofio de mezcla
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1531kj (366 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1531kj (366 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 10.5g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 10.5g |
| Saturated Fat | 0.36g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 15.450643776824032% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 15.5% |
| Saturated Fat Value | 0.4g |
| Score | -1 |
| Sodium | 12mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 12mg |
| Sugars | 3.15g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.15g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Planet Nature Quinoa Tricolore (Similarity score: 3.04)
- Harina De Trigo Integral (Similarity score: 5.30)
- Myprotein Avoine Instantanée Sans Gluten (Similarity score: 6.83)
- Bulk Powders Farine D'avoine Sans Gluten (Similarity score: 6.98)
- Bulk Farine D’avoine Ultra Fine Sans Gluten (Similarity score: 6.98)
- Rewe Bio,rewe 5 Korn Müsli (Similarity score: 7.76)
- Auchan Pâtes Macaroni De Qualité Supérieure (Similarity score: 8.55)
- Monoprix,monoprix Exploitation,groupe Casino Spaghetti (al Dente 7min ) (Similarity score: 8.59)
- Monoprix Penne Rigate (al Dente 9 Min ) (Similarity score: 8.67)
- Turini, Marque Repère Penne Cuisson Rapide (Similarity score: 8.78)
- Flocons D’avoine Sans Gluten (Similarity score: 9.05)
- Riso Integrale Venere (Similarity score: 9.10)
- Eco Sana Harina De Avena (Similarity score: 9.22)
- Copos De Avena Sin Gluten (Similarity score: 9.22)
- Reis Fit Reis Fit Basmati Rice (Similarity score: 9.27)