Mochi chocolat stracciatella
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1054kj (252 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1054.0kj (252 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3.0g |
| Saturated Fat | 6.3g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 74.11764705882354% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 74.1% |
| Saturated Fat Value | 6.3g |
| Score | 13 |
| Sodium | 48.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 48.0mg |
| Sugars | 21g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 21.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Panna Cotta (Similarity score: 10.66)
- Delhaize Tiramisu (Similarity score: 13.58)
- Dolce Pasticceria Panna Cotta Al Caramelo (Similarity score: 13.62)
- Yuengling's Yuengling's, Ice Cream, Espresso Chocolate Chip (Similarity score: 13.71)
- U Tiramisu Saveurs (Similarity score: 14.12)
- U Saveurs,u Tiramisu (Similarity score: 14.34)
- Wao Mochi Ice Cream Chocolate (Similarity score: 14.50)
- Bontà Divina Tiramisù (Similarity score: 14.65)
- Mousse Au Chocolat (Similarity score: 15.14)
- Organic Mochaccino (Similarity score: 15.44)
- Picard Tiramisu (Similarity score: 15.48)
- Ashby's Sterling Ashby's Sterling, Ice Cream, Amaretto Cherry (Similarity score: 15.59)
- Gildo Rachelli Tartufo Bio (Similarity score: 15.64)
- Italiamo Panna Cotta Al Caramello (Similarity score: 15.65)
- Auchan Tiramisu (Similarity score: 15.77)