hobea Clara líquida
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 205kj (49 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 205kj (49 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 1 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 10g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 10g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 33.333333333333336% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 33.3% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | -4 |
| Sodium | 172mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 172mg |
| Sugars | 0.7g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Leclerc Filet De Panga (Similarity score: 8.30)
- Harris Teeter Chicken Noodle Soup With Tender Chicken, Garden Fresh Vegetables And A Rich Flavorful Stock (Similarity score: 12.40)
- Sauce Fraîche Tomate Et Basilic Frais (Similarity score: 17.04)
- Hearty Vegetable Beef Soup, Vegetable Beef (Similarity score: 17.66)
- Sri Lankan Style Chicken Soup (Similarity score: 18.37)
- Harvest Vegetables & Grain Soup, Harvest Vegetables & Grain (Similarity score: 19.23)
- Bone Broth (Similarity score: 19.44)
- Organic Antibiotic Free Chicken Bone Broth, Chicken (Similarity score: 19.44)
- Food Lion Reduced Sodium New England Style Clam Chowder Soup (Similarity score: 19.68)
- Chunky Clam Chowder (Similarity score: 19.68)
- Filet De Poulet (Similarity score: 19.77)
- Ocean Sea Spaghetti Di Mare (Similarity score: 20.61)
- Healthy Choice Hearty Chicken Vegetable Soup, 17 Oz (Similarity score: 20.71)
- Campbell's Campbell's Chunky Soup Chicken & Pasta (Similarity score: 22.14)
- Campbell's Chunky Soup Beef Vegetable (Similarity score: 22.17)