Green! Dalate Helado chocolate negro
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1075kj (257 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1075kj (257 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.91g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.91g |
| Saturated Fat | 6.78g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 65.8252427184466% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 65.8% |
| Saturated Fat Value | 6.8g |
| Score | 14 |
| Sodium | 64mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 64mg |
| Sugars | 24.52g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 24.52g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Grycan Lody Kawowe (Similarity score: 8.08)
- Grycan Lody Caffe Latte (Similarity score: 8.08)
- Ice Cream (Similarity score: 8.14)
- Ben & Jerry's, Unilever Ben & Jerry's, Ice Cream, Chocolate Fudge Brownie (Similarity score: 8.84)
- Ben & Jerry's, Unilever Ben & Jerry's, Ice Cream, Cake Batter (Similarity score: 9.30)
- Vanilla Ice Cream Swirled With Fudge, Chocolatey Coated Peanuts And Cone Pieces, Vanilla (Similarity score: 9.85)
- Grycan (Similarity score: 10.43)
- Belgian Dark Chocolate (Similarity score: 10.50)
- Chocolate Cookie Dough Ice Cream, Chocolate Cookie Dough (Similarity score: 10.72)
- Ice Cream (Similarity score: 12.35)
- Haagen Dazs, Ice Cream, Banana Rum Jam, Banana Rum Jam (Similarity score: 12.87)
- Ashby's Sterling Ice Cream (Similarity score: 12.95)
- Lody Jak Dawniej,bracia Koral Lody Bakaliowe (bakalie 8 %) (Similarity score: 12.97)
- Super Premium Ice Cream (Similarity score: 13.41)
- Peanuts Rich Products Corp , Peanuts Premium Ice Cream Cake (Similarity score: 13.47)