Gelatelli Sea Adventure
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1072kj (257 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1072kj (257 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.7g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.7g |
| Saturated Fat | 11.5g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 83.33333333333333% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 83.3% |
| Saturated Fat Value | 11.5g |
| Score | 19 |
| Sodium | 72mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 72mg |
| Sugars | 27.8g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 27.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Carrefour Cônes Vanille (Similarity score: 11.19)
- Smicy, Marque Repère Cônes Café X 6 (Similarity score: 14.74)
- Adélie Feuilleté Crème Brulee (Similarity score: 15.39)
- Spar Cono Helado Sabores Nata Y Caramelo (Similarity score: 15.63)
- Somosierra Tarta De Chocolate (Similarity score: 15.67)
- Sammontana Barattolino (Similarity score: 15.99)
- Mayfield Dessert Bars (Similarity score: 16.05)
- Purity Frozen Dessert Bars (Similarity score: 16.05)
- Adelie Adelie Donatelo C Brule (Similarity score: 17.02)
- Tiramisu (Similarity score: 17.33)
- Tillamook Tillamook, Farmstyle Gelato, Chocolate Covered Strawberry (Similarity score: 17.73)
- Auchan Tiramisu Mascarpone & Sauce Café (Similarity score: 17.94)
- Langnese Domino Sandwich De Nata (Similarity score: 18.26)
- U Cônes Caramel Beurre Salé (Similarity score: 18.69)
- Auchan,bi1 Tiramisu Mascarpone & Sauce Café (Similarity score: 18.81)