Crich ciokfroll
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1807kj (432 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 5 |
| Energy Value | 1807kj (432 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 7g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7g |
| Saturated Fat | 4.3g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 21.5% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 21.5% |
| Saturated Fat Value | 4.3g |
| Score | 15 |
| Sodium | 220.00000000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 220mg |
| Sugars | 21g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 21g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Gerblé Petit Cake Pépites Chocolat Sans Gluten (Similarity score: 10.59)
- Germinal Bio Biscotti Gocce Di Cioccolato Vegan (Similarity score: 13.93)
- Cupcakes (Similarity score: 15.86)
- Rel Galletas De Chía (Similarity score: 16.12)
- Premium Organic Granola (Similarity score: 16.62)
- George Delallo Co Inc O'christmas Tree Cookies (Similarity score: 16.78)
- Brossard Savane Pocket Chocolat Lot X4 (Similarity score: 18.17)
- Chocolate Snaps (Similarity score: 18.20)
- Bononia, Dino Corsini Plum Cake (Similarity score: 18.34)
- El Corte Inglés Muesli & Choc (Similarity score: 18.93)
- Muffins Muffins (Similarity score: 19.32)
- Coffee House Banana Nut Muffin (Similarity score: 19.57)
- Banana Nut Loaf (Similarity score: 19.60)
- Lilly's Mandel Bread With Cranberries & Walnuts (Similarity score: 19.78)
- Chocolate Covered Mandel Bread (Similarity score: 19.78)