Crai Merluzzo
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 285kj (69 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 285kj (69 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 1 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 16g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 16g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -4 |
| Sodium | 120mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pêche Océan,marque Repère Filets De Colin D'alaska X10 (Similarity score: 2.24)
- Pêche Océan,marque Repère,scamark (filiale E Leclerc) Filets De Colin D'alaska (Similarity score: 2.24)
- Filet De Colin D'alaska (Similarity score: 7.25)
- Wegmans, Wegmans Food Markets Inc Skinless & Boneless Wild Caught Flounder (Similarity score: 9.30)
- Meijer Skinless & Boneless Cod Loins (Similarity score: 17.03)
- Wild Caught Cod Fillets (Similarity score: 17.03)
- Meijer, Meijer Inc Skinless & Boneless Cod Fillets (Similarity score: 17.03)
- Fishin Wild Icelandic Cood Fillets (Similarity score: 17.20)
- Fishin' Company Wild Alaska Cod Fillets (Similarity score: 17.20)
- Hellriegel Große Bohnen (Similarity score: 17.34)
- Shrimp (Similarity score: 17.89)
- 60 70 Iqf Pink Shrimp (Similarity score: 17.89)
- Key West Pink Shrimp (Similarity score: 17.89)
- Cox's Wholesale Seafood Wild Shrimp (Similarity score: 17.89)
- Cox's Wholesale Seafood Wild Georgia White Peeled & Deveined Shrimp (Similarity score: 17.89)