Costa Gambas
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 285kj (69 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 285kj (69 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 15g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 15g |
| Saturated Fat | 0.4g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 50% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 50% |
| Saturated Fat Value | 0.4g |
| Score | -3 |
| Sodium | 244mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 244mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Thon Pâle Émietté Emballé Dans L'eau (Similarity score: 14.95)
- Margui (Similarity score: 18.06)
- Hp Hp Baked Beans 415g (Similarity score: 19.64)
- Thiriet Soupe De Poissons Pointe De Vin Blanc (Similarity score: 20.91)
- Soupe De Poisson (Similarity score: 21.65)
- Bisque De Corail De Saint Jacques (Similarity score: 22.03)
- Milbona Fiocchi Di Latte Light (Similarity score: 22.57)
- Milbona Leichter Körniger Frischkäse (Similarity score: 22.57)
- Mr Noodles Noodles Sabor A Gamba (Similarity score: 23.16)
- Tiger & Bean Chufa Choc (Similarity score: 24.11)
- Coopérative Maritime Velouté De Crevettes Au Muscadet (Similarity score: 24.65)
- Gut & Günstig, Gut & Günstig, Gut & Günstig Junge Erbsen Sehr Fein (Similarity score: 24.77)
- Smart Ones Classic Favorites Soup Loaded Potato (Similarity score: 24.82)
- Carbmaster Cottage Cheese (Similarity score: 25.10)
- Red & Black Bean Chili (Similarity score: 25.30)