Barbecue maison
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 300kj (72 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 300.0kj (72 calories/kcal) |
| Fiber | 1.92 |
| Fiber Points | 2 |
| Fiber Value | 1.92 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 1.6600000000000001g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 1.66g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0.0% |
| Saturated Fat Value | 0.0g |
| Score | 0 |
| Sodium | 152.0mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 152.0mg |
| Sugars | 10.72g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 10.72g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Dia Maíz Dulce (Similarity score: 11.74)
- Sour Freezer Pops (Similarity score: 14.27)
- Cucina Sartor, Surmont Funghi E Patate Con Porcini (Similarity score: 15.66)
- Müller Müllermilch (Similarity score: 16.17)
- Casa Visco Finer Foods Pizza Sauce (Similarity score: 16.87)
- Barbecue Sauce & Dip Sweet & Spicy (Similarity score: 17.13)
- Earth's Pride Organic Roasted Red Potato & Vegetable Medley (Similarity score: 17.58)
- Krakus Marinated Bay Bolete Mushroom (Similarity score: 17.84)
- Medium Salsa, Medium (Similarity score: 19.23)
- Perfetti Daygum White (Similarity score: 19.89)
- Hormel Hormel, Compleats, Apple Cinnamon Oatmeal (Similarity score: 21.07)
- Renee Dumarr Inc White Oak Farm & Table, Salad Dressing, Artichoke & Parmesan (Similarity score: 21.30)
- Machandel Fagioli Rossi Bio Al Naturale (Similarity score: 21.34)
- Jake & Amos Million Dollar Pickles (Similarity score: 21.45)
- Nur Puur Kidney Bohnen (Similarity score: 21.85)