Balocco Panettone Moka
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1766kj (423 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 5 |
| Energy Value | 1766kj (423 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 22 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.9g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.9g |
| Saturated Fat | 9.6g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 45.714285714285715% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 45.7% |
| Saturated Fat Value | 9.6g |
| Score | 22 |
| Sodium | 180mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 180mg |
| Sugars | 32g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 32g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Signature Gourmet Oatmeal Raisin Cookies (Similarity score: 18.06)
- Bauducco Galletas De Chocolate (Similarity score: 18.17)
- Lackmann Oreshki Süsse Nüsse (Similarity score: 18.52)
- Whitewater Chomp Bar (Similarity score: 18.54)
- Ben & Jerry's,chocolate Chip Cookie Dough Chunks Chocolate Chip Cookie Dough Chunks (Similarity score: 18.60)
- Ultimate Snickerdoodle Cookie (Similarity score: 19.18)
- Pillsbury Place & Bake Peanut Butter Chip Brownies 12 Count (Similarity score: 19.82)
- Mini Abricot (Similarity score: 19.84)
- Village Bakery Raspberry Danish, Raspberry (Similarity score: 20.06)
- Raspberry Danish, Raspberry (Similarity score: 20.16)
- The Cookie Panettone (Similarity score: 20.77)
- Pillsbury Pillsbury Place & Bake Chocolate Fudge Brownies 12 Count (Similarity score: 20.81)
- Panettone (Similarity score: 20.89)
- Nescafé, Dolce Gusto Cappuccino Cápsulas (Similarity score: 20.97)
- Panettone Grancioccolato (Similarity score: 21.58)