Tradiciones Andinas Chulpe Corn
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1519kj (364 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1519kj (364 calories/kcal) |
| Fiber | 4.3 |
| Fiber Points | 4 |
| Fiber Value | 4.3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 8 |
| Proteins | 6.7g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.7g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -4 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Organic Brown Rice And Green Kale Rigatoni (Similarity score: 6.97)
- My Essentials My Essentials, Long Grain Instant White Rice (Similarity score: 8.74)
- Shoprite Shoprite, Enriched Precooked Natural Long Grain Rice (Similarity score: 8.74)
- Food Club, Topco Associates Inc Instant White Rice (Similarity score: 8.74)
- Instant White Rice (Similarity score: 8.74)
- H E B Long Grain Rice (Similarity score: 8.74)
- Fresh & Easy Instant White Rice (Similarity score: 8.74)
- Lowes Foods Lowes Foods, Instant White Rice (Similarity score: 8.74)
- Lowes Foods Lowes Foods, Instant White Rice (Similarity score: 8.74)
- Shoprite Shoprite, Quick Rice, Enriched Precooked Natural Long Grain Rice (Similarity score: 8.74)
- Instant White Rice (Similarity score: 8.74)
- Harris Teeter Harris Teeter, Instant White Rice (Similarity score: 8.74)
- Enriched 100% Louisiana Long Grain Rice (Similarity score: 9.21)
- Glutino Glutino, Rotini Enriched Pasta (Similarity score: 10.05)
- Glutino Glutino, Penne Enriched Pasta (Similarity score: 10.05)
Ingredients List
- Chulpe Corn
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)