Tomate frito de sufli
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 356kj (86 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 1 |
| Energy Value | 356kj (86 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.8g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.8g |
| Saturated Fat | 0.7g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 15.909090909090907% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 15.9% |
| Saturated Fat Value | 0.7g |
| Score | 3 |
| Sodium | 160mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 160mg |
| Sugars | 6.2g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 6.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Bonduelle Coleslaw Bio (Similarity score: 6.21)
- De Rit Zuckermais (Similarity score: 6.27)
- Ottos Auslese Zuckermais (Similarity score: 10.25)
- Beste Ernte Maisdosen (Similarity score: 10.61)
- Tomate Frito Exito (Similarity score: 13.42)
- Haricots Rognons Rouges (Similarity score: 13.85)
- Clic Haricots Rouges (Similarity score: 13.85)
- Tomato Frito (Similarity score: 14.56)
- Tomate Frito (Similarity score: 14.56)
- Citrus Cranberry Glazed Turkey (Similarity score: 16.26)
- Filotea Italy Sugo Al Tonno (Similarity score: 16.68)
- Carrefour Pimientos Del Piquillo Rellenos De Carne (Similarity score: 17.27)
- Hachis Parmentier (Similarity score: 17.66)
- Naturalia Concombre A La Sauce Yaourt (Similarity score: 18.57)
- Fat Rabbit Green Riot Verde Cauliflower (Similarity score: 19.04)