Tomate frito
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 364kj (87 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 1 |
| Energy Value | 364kj (87 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.6g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.6g |
| Saturated Fat | 0.5g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 12.5% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 12.5% |
| Saturated Fat Value | 0.5g |
| Score | 4 |
| Sodium | 156mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 156mg |
| Sugars | 9.7g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 9.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Tomato Frito (Similarity score: 0.00)
- Tomate Frito Exito (Similarity score: 5.66)
- Naturalia Concombre A La Sauce Yaourt (Similarity score: 13.39)
- Bonduelle Coleslaw Bio (Similarity score: 14.47)
- Tomate Frito De Sufli (Similarity score: 14.56)
- De Rit Zuckermais (Similarity score: 14.62)
- Carottes Râpées (Similarity score: 15.04)
- Ma Salade Du Potager Carotte Rapée (Similarity score: 15.04)
- Beste Ernte Maisdosen (Similarity score: 15.55)
- Filotea Italy Sugo Al Tonno (Similarity score: 15.83)
- Ottos Auslese Zuckermais (Similarity score: 15.92)
- Hidden Veggies Pasta Sauce (Similarity score: 17.26)
- Céleri Rémoulade (Similarity score: 18.18)
- Snack Pack Pudding Fat Free Tapioca, 13 Oz (Similarity score: 18.89)
- Eliges Maíz Dulce En Grano (Similarity score: 18.92)