Plony natury płatki owsiane błyskawiczne
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1519.81kj (364 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1519.8kj (364 calories/kcal) |
| Fiber | 5 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 5.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 10 |
| Proteins | 13g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 13.0g |
| Saturated Fat | 0.6g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 10.526315789473683% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 10.5% |
| Saturated Fat Value | 0.6g |
| Score | -6 |
| Sodium | 8.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8.0mg |
| Sugars | 1.8g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Quinola Mothergrain Quinoa Blanc (Similarity score: 4.09)
- Grain De Frais Mais A Pop Corn (Similarity score: 9.57)
- Unes Tortiglioni 83 Pastificio Don Nicola (Similarity score: 9.58)
- Unes Farfalle (Similarity score: 9.58)
- Unes Spaghetti N 5 (Similarity score: 9.58)
- Unes Sedani Rigati “94” (Similarity score: 9.58)
- Penne Rigate 500 G (Similarity score: 9.58)
- Unes Farfalline (Similarity score: 9.58)
- Unes Linguine (Similarity score: 9.58)
- Unes Penne Lisce (Similarity score: 9.58)
- Basmati Und Wildreis (Similarity score: 9.60)
- Fiorini Torti (Similarity score: 9.66)
- Quinoa (Similarity score: 9.67)
- Turini,marque Repère,scamark (filiale E Leclerc) Pâtes Torsades (Similarity score: 9.85)
- Fiorini Coquillettes (Similarity score: 9.89)