Pizza garnie
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1004kj (240 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 1004.0kj (240 calories/kcal) |
| Fiber | 2 |
| Fiber Points | 2 |
| Fiber Value | 2.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 7 |
| Proteins | 14g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 14.0g |
| Saturated Fat | 3.5g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 38.88888888888889% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 38.9% |
| Saturated Fat Value | 3.5g |
| Score | 1 |
| Sodium | 329.99999999999994mg |
| Sodium Points | 3 |
| Sodium Value | 330.0mg |
| Sugars | 1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Americana Chicken Mayonnaise (Similarity score: 14.95)
- Spinach & Cheese Ravioli (Similarity score: 15.20)
- Billys Pan Pizza,billys,gunnar Dafgård Billys Pan Pizza Veggie (Similarity score: 16.50)
- Minerva Sardines (Similarity score: 19.18)
- Ahorramas Barra Tradición (Similarity score: 19.58)
- Jan Pannenkoeken (Similarity score: 19.66)
- Vongole Del Pacifico Cotte Con Guscio (Similarity score: 19.86)
- M & S Pain Wholemeal With Rye (Similarity score: 20.39)
- Salchichas Cocidas Frankfurt (Similarity score: 20.88)
- Auchan Quiche Saumon (Similarity score: 21.18)
- Carrefour Tarte Au Saumon (Similarity score: 21.31)
- Auchan Tarte Aux Fromages (Similarity score: 21.59)
- Pizza Kebab (Similarity score: 21.89)
- Always Save Thin Crust Mozzarella Cheese Blend Pizza, Mozzarella Cheese Blend (Similarity score: 22.35)
- Le Gaulois Cordon Bleu (Similarity score: 22.47)