Pineapple Log
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1615kj (386 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1615.0kj (386 calories/kcal) |
| Fiber | 1.4 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.4 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 21 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 4.4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.4g |
| Saturated Fat | 6.9g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 52.67175572519084% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 52.7% |
| Saturated Fat Value | 6.9g |
| Score | 20 |
| Sodium | 275.99999999999994mg |
| Sodium Points | 3 |
| Sodium Value | 276.0mg |
| Sugars | 37g |
| Sugars Points | 8 |
| Sugars Value | 37.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- 8" Yellow Cake White Icing With Coconut, White Icing With Coconut (Similarity score: 14.90)
- La Esquina Torta De Maíz De Guitiriz (Similarity score: 14.98)
- Coconut Pie (Similarity score: 15.17)
- Sweet Sam's Baking Company Sweet Sam's, Cupcake, Vanilla, Buttercream (Similarity score: 17.05)
- Sweet Sam's Baking Company Cupcakes (Similarity score: 17.05)
- Rivazur Cakes Fruits (Similarity score: 17.41)
- Big Easy Ice Cream Po'boy Ice Cream Sandwich (Similarity score: 18.20)
- Cream Cheese King Cake (Similarity score: 19.82)
- Juju Bakes Llc Gourmet Edible Cookie Dough (Similarity score: 20.06)
- Kellogg's Coco Pops Palline Kellogg's It (Similarity score: 20.41)
- Phenix Gourmet Llc Honey Vanilla Cookie (Similarity score: 20.76)
- Gamesa Lonchera Assorted Cookies 14 3 Ounce 5 Pack Box (Similarity score: 21.99)
- Gamesa, Arcoiris, Marshmallow Cookies (Similarity score: 21.99)
- Gamesa Arcoiris Marshmallow Cookies (6 2 6 Oz) 15 5 Ounce 6 Pack Box (Similarity score: 21.99)
- El Corte Inglés Choco Chips (Similarity score: 22.04)