Paysans d'ici TORSADES BIO BLÉ COMPLET
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1540kj (369 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1540kj (369 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 13g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 13g |
| Saturated Fat | 0.3g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 23.076923076923077% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 23.1% |
| Saturated Fat Value | 0.3g |
| Score | -1 |
| Sodium | 4mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 4mg |
| Sugars | 3.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Mondo Italiana Fusilli Tricolore (Similarity score: 4.70)
- Villa Gusto,milbona Macaroni (Similarity score: 4.70)
- Pouce,auchan Coquillettes (Similarity score: 6.47)
- Maltagliati 200 Conchigliette Rigate (Similarity score: 6.71)
- Maltagliati 327 Fiocchi Pâtes De Semoule De Blé Dur (Similarity score: 6.71)
- Smile Crunch Fiocchi Di Arena Baby (Similarity score: 7.06)
- Gofio (Similarity score: 7.12)
- Auchan Semoule De Blé Dur Moyenne (Similarity score: 7.33)
- K Classic K Classic Spaghetti (Similarity score: 7.36)
- Mondo Italiano Penne Rigate (Similarity score: 7.36)
- Carrefour Pasta Gansettes (Similarity score: 7.58)
- Maestri Foods Pasta (Similarity score: 7.66)
- Maestri Pastai Durum Wheat Semolina Pasta (Similarity score: 7.66)
- Conad Penne Rigate (Similarity score: 8.03)
- Matsot Tradition (Similarity score: 8.06)
Ingredients List
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)