Panettone con cioccolato fondente e crema al pistacchio
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1602kj (383 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1602kj (383 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 20 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.9g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.9g |
| Saturated Fat | 10g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 58.82352941176471% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 58.8% |
| Saturated Fat Value | 10g |
| Score | 20 |
| Sodium | 200mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200mg |
| Sugars | 23g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 23g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Motta Colomba Doppia Crema (Similarity score: 6.82)
- Madeleines Pur Beurre À L'épeautre (Similarity score: 8.40)
- Dal Forno Dal Forno Panettone (Similarity score: 8.98)
- Rafa Gorrotxategi Panettone (Similarity score: 9.60)
- Colomba Farcita Al Pistacchio (Similarity score: 10.04)
- Dais Panettone Con Crema Al Pistacchio Di Sicilia (Similarity score: 11.12)
- Ficiccaro Bio,pasticceria Matilde Vicenzi,le Chant Des Saveurs Pandoro Biologique (Similarity score: 13.10)
- Panettone Amaretto (Similarity score: 13.81)
- Maina Mini Panettone Basso Tradizionale (Similarity score: 14.10)
- Paluani Pandoro Albicocca Cioccolato (Similarity score: 14.54)
- Cornetti Integrali Farciti Al Miele (Similarity score: 14.90)
- Picard Cheesecake Au Caramel (Similarity score: 15.14)
- Bauli Pandoro Al Baileys (Similarity score: 15.98)
- Colomba Pandorata (Similarity score: 16.85)
- Mercato Altro, Altromercato Panettoncino (Similarity score: 16.94)