Panapesca Usa Corp. Pana Pesca, Shrimp & Scallop Skewers
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 335kj (81 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 335kj (81 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 1 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 16.07g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 16.07g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -4 |
| Sodium | 152mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 152mg |
| Sugars | 1.79g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.79g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ahold Bay Scallops (Similarity score: 10.27)
- Icy Ocean Wild Caught Premium Raw Shell On Pink Shrimp (Similarity score: 11.43)
- Icy Ocean Premium Wild Caught Shell On Pink Shrimp (Similarity score: 11.43)
- Hormel Chicken Breast, In Water With Rib Meat (Similarity score: 12.98)
- Mmm !,auchan Noix De Coquille Saint Jacques Avec Corail (Similarity score: 13.08)
- Seafood Medley (Similarity score: 14.37)
- Sea Cuisine Wild Pacific Cod Loins (Similarity score: 14.49)
- Suram Trading Corp Frozen Pink Shrimp (Similarity score: 15.63)
- 16 20 Raw Argentine Red Shrimp (Similarity score: 15.63)
- Filet De Cabillaud (Similarity score: 17.43)
- Iberia Premium Garbanzos, Chickpeas (Similarity score: 19.38)
- Chick Peas Garbanzo Beans (Similarity score: 19.38)
- Spartan Raw Bay Scallops (Similarity score: 20.53)
- Our Family Bay Scallops (Similarity score: 20.53)
- Lentil Soup Mix (Similarity score: 20.54)
Ingredients List
- Shrimp
- Scallop
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)