Misura Fibrextra cornetti zucca
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1619kj (387 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1619kj (387 calories/kcal) |
| Fiber | 8.5 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 8.5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 6.2g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 6.2g |
| Saturated Fat | 7.3g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 42.94117647058823% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 42.9% |
| Saturated Fat Value | 7.3g |
| Score | 11 |
| Sodium | 156mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 156mg |
| Sugars | 21g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 21g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- โกโก้ครั้นช์,koko Krunch,kokokrunch,เนสเล่,nestle โกโก้ครั้นช์บาร์ (Similarity score: 11.01)
- Something Sweet Without Wheat Something Sweet Without Wheat, Dairy Free Cinnomon Croissant (Similarity score: 13.63)
- Bohlsener Mühle Traffix Dinkel Kakao Kekse (Similarity score: 16.16)
- Aldi,confeitaria Ideal Malveirense Bolinhos Com Canela (Similarity score: 18.66)
- Gerblé Sans Gluten,gerblé Céréchoc Farine De Maïs Et De Riz (Similarity score: 19.08)
- Coop Panettone (Similarity score: 19.47)
- Harvest Morn 8 Fruit And Fibre Cereal Bars (Similarity score: 19.56)
- Morrisons Morrisons F F Syrup Sponge Pudding (Similarity score: 19.57)
- Kellogg´s All Bran Pasas (Similarity score: 19.67)
- Valpi Bio Riz Soufflé (Similarity score: 20.39)
- Premium Sweet Potato Pecan Pie (Similarity score: 20.80)
- Bohlsener Mühle Traffix (Similarity score: 20.91)
- Netto Crousti Cookies (Similarity score: 21.07)
- Original Glazed Doughnut Holes, Original Glazed (Similarity score: 21.25)
- Nestlé,nesquik Nesquik Au Riz Souflé (Similarity score: 21.60)