Hitschler Bunte Drachenzungen, Lacets de fruitsgum en 4 parfumes
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1544kj (370 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1544kj (370 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.3g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.3g |
| Saturated Fat | 1.2g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 54.54545454545454% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 54.5% |
| Saturated Fat Value | 1.2g |
| Score | 15 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 64g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 64g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Katjes Sourpower (Similarity score: 0.00)
- Vidal Belts (Similarity score: 7.97)
- Mercier Les Orangettes Chocolat Noir (Similarity score: 11.53)
- Pranarom Comprimés Neutres (Similarity score: 11.67)
- Rainbow Belts Gummies (Similarity score: 14.23)
- Haribo Balla Stixx (Similarity score: 15.81)
- Lacasa Cacao A La Taza (Similarity score: 16.44)
- Alipende Golosinas (Similarity score: 17.61)
- Bucuria Bucuria Bomboane Chișinăul De Seară (Similarity score: 17.61)
- Dark Chocolate Marshmallow Squares (Similarity score: 17.64)
- Eliges Chocolate A La Taza (Similarity score: 17.82)
- Turkish Delight Mixed Nuts (Similarity score: 18.48)
- Ambiente,matthijs Bv Guimauve Fondant Chocolaté (Similarity score: 19.32)
- Strawberry Laces (Similarity score: 21.37)
- Bebeto Strawberry Laces (Similarity score: 21.37)
Ingredients List
- Sugar
- Plant Extracts
- Pumpkin
- Tomato
- Radish
- Carrot
- Roselle Flower
- Safflower
- Spirulina
- Sweet Potato
- E300
- Glucose Fructose Syrup
- E306
- Wheat Flour
- E330
- E296
- Dextrose
- Palm Oil
- Natural Flavouring
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)