Great Value Whole Grain Spaghetti Pasta
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1561kj (374 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1561kj (374 calories/kcal) |
| Fiber | 9.3 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 9.3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 10 |
| Proteins | 12g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 12g |
| Saturated Fat | 0.53g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 19.850187265917604% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 19.9% |
| Saturated Fat Value | 0.5g |
| Score | -6 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 2.67g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.67g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Quaker White Oats (Similarity score: 3.89)
- Myllärin Iso Täysjyvälaurahiutale (Similarity score: 5.00)
- Crownfield Copos De Avena Suaves (Similarity score: 6.16)
- Bauck Hof Haferflocken (Similarity score: 6.25)
- Leader Price Blé Précuit (Similarity score: 6.56)
- K Classic Zarte Haferflocken (Similarity score: 6.61)
- Kaufland Classic Zarte Haferflocken (Similarity score: 6.61)
- K Classic Zarte Haferflocken (Similarity score: 6.61)
- Quaker Rolled Oats (Similarity score: 6.82)
- Quaker Rolled Oats (Similarity score: 6.82)
- Priméal Préparation Fermentescible Blé (Similarity score: 7.02)
- Nolita Granola Berry Bio (Similarity score: 7.08)
- Bohlsener Mühle Haferflocken Kleinblatt (Similarity score: 7.34)
- Kearneys Porridge Oats (Similarity score: 7.36)
- Biofood Gauffre A L'épeautre (Similarity score: 7.42)
Ingredients List
- Durum Whole Grain Whole Wheat Flour
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)