Germinal Crostatina albicocca
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1678kj (402 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 5 |
| Energy Value | 1678kj (402 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 5.6g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.6g |
| Saturated Fat | 3.2g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 29.090909090909093% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 29.1% |
| Saturated Fat Value | 3.2g |
| Score | 16 |
| Sodium | 220.00000000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 220mg |
| Sugars | 29g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 29g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Germinal Germinal Crostatina (Similarity score: 0.00)
- Crostatine Bio Albicocca (Similarity score: 0.00)
- Biscuits Leclerc Ltd And Leclerc Foods Usa,select Choice Oat & Honey Chewy Granola Bars (Similarity score: 14.56)
- Cereal Mix (Similarity score: 16.75)
- Sainsbury's, Victoria Victoria Sandwich (Similarity score: 16.88)
- Raisin Granola With Almonds (Similarity score: 17.35)
- Pumpkin Squares (Similarity score: 18.26)
- Cascadian Farm, Small Planet Foods Inc Chewy Granola Bars (Similarity score: 18.50)
- New Desserts Inc Just Desserts, Mango Bites (Similarity score: 19.52)
- Gut & Günstig Oblaten Lebkuchen Zartbitter (Similarity score: 19.78)
- Santa Claus In Town Oblaten Lebkuchen Schokoliert (Similarity score: 19.78)
- Lu Grany Pomme (Similarity score: 20.36)
- Auchan Tartelettes Framboise (Similarity score: 20.91)
- Psst Iced Cinnamon Roll (Similarity score: 21.03)
- Mini Muffins (Similarity score: 21.45)