Genius Muffin saveur myrtille
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1565kj (375 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1565kj (375 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 20 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.6g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.6g |
| Saturated Fat | 17g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 100% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 100% |
| Saturated Fat Value | 17g |
| Score | 20 |
| Sodium | 152mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 152mg |
| Sugars | 27g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 27g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Boni Millefeuilles (Similarity score: 26.70)
- Kellogg's Kellogg's Cocoa Krispies Cereal 1 38oz (Similarity score: 28.80)
- Vergani Panettone Classico (Similarity score: 29.39)
- Clover Valley, Back To Nature Foods Company Llc Devil's Food Cookies (Similarity score: 37.72)
- Ahold Ice Cream Bars (Similarity score: 38.18)
- Ice Cream Bars, Denali Caramel Caribou (Similarity score: 38.18)
- Anti Grain Foods Llc Anti Grain, Sweet Potato Flour (Similarity score: 39.22)
- Limoncello Panettone (Similarity score: 41.10)
- Traditional Panettone (Similarity score: 41.77)
- Coop's Microcremery Coop's Microcremery, Hand Made Hot Fudge (Similarity score: 44.19)
- Sea Salt Caramels Dark Chocolate, Sea Salt Caramels (Similarity score: 44.75)
- Pumpkin Spice Oat Bar (Similarity score: 44.76)
- Colomba Con Frutti Esorici (Similarity score: 45.57)
- Colomba Tutti Frutti (Similarity score: 45.57)
- Jellies De Fruta (Similarity score: 46.87)