Gaspacho Bio
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 828kj (198 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 828kj (198 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.7g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.7g |
| Saturated Fat | 0.4g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 15.384615384615385% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 15.4% |
| Saturated Fat Value | 0.4g |
| Score | 4 |
| Sodium | 204.00000000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 204mg |
| Sugars | 2.2g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Velouté De Légumes (Similarity score: 11.73)
- The Natural Hapa The Natural Hapa, Bamboo Bundle Fiery Kung Pao With Vegetable & Tofu (Similarity score: 12.42)
- Artisans Du Monde Houmous Saveur Du Liban (Similarity score: 14.68)
- Eden Gourmet Caviar D'aubergines (Similarity score: 14.95)
- Piemontaise (Similarity score: 15.30)
- Netto Pommes Sarladaises (Similarity score: 18.80)
- Mccain Mc Cain Kid Smile (Similarity score: 20.97)
- Nature's Greens Italian Crunch Salad Kit (Similarity score: 21.78)
- Simply Asia Mild Roasted Peanut Noodle Bowl, Mild Roasted Peanut (Similarity score: 22.01)
- Clear Value Breaded Fish Sticks (Similarity score: 22.24)
- Papa John's Salads & Produce California Broccoli Salad (Similarity score: 22.46)
- Bleu Vert Panés De Colin D’alaska (Similarity score: 22.61)
- Tesco Moroccan Couscous (Similarity score: 23.23)
- Filetti Di Platessa (Similarity score: 23.24)
- Ozean Sea, Ocean Sea 15 Fischstäbchen (Similarity score: 24.06)