Garlic Lovers Stuffed Crimini Mushrooms
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 289kj (70 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 289kj (70 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 5.1724137931034g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.17g |
| Saturated Fat | 1.7241379310345g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 66.66666666666795% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 66.7% |
| Saturated Fat Value | 1.7g |
| Score | -1 |
| Sodium | 146.55172413793198mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 146.6mg |
| Sugars | 3.448275862069g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.45g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Plain Yogurt (Similarity score: 13.86)
- Whole Milk Yogurt (Similarity score: 13.86)
- Trader Joe's (Similarity score: 14.96)
- Whole Buttermilk (Similarity score: 19.95)
- Maggi,mousline Mousline (Similarity score: 20.48)
- Blue Hill Yogurt Llc Blue Hill, Yogurt, Parsnip (Similarity score: 21.19)
- Maggi,mousline Mousline Purée Crème Muscade Format Individuel (4x31,25g) (Similarity score: 21.25)
- Pain De Mie (Similarity score: 21.83)
- Maggi Aardappelpuree (Similarity score: 22.26)
- The Chaat Company Llc Savory Yogurt Snack (Similarity score: 23.80)
- Les Minis Grenailles (Similarity score: 24.47)
- Brown Sugar Mashed Sweet Potatoes, Brown Sugar (Similarity score: 24.84)
- Energy Milk (Similarity score: 25.83)
- Mousline,maggi,nestlé Purée Saveur À L'ancienne, Crème & Noix De Muscade (Similarity score: 26.29)
- Maggi Saveur À L'ancienne Crème & Noix De Muscade (6+1 Gratuit) (Similarity score: 26.29)