Galerie Marshmallow Pop
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1556kj (372 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1556kj (372 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 14 |
| Sodium | 12mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 12mg |
| Sugars | 53.49g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 53.49g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Galerie Marshmallow Pop (Similarity score: 0.00)
- Golosinas (Similarity score: 7.90)
- Bonbons Fourrés À La Crème De Marrons (Similarity score: 11.30)
- El Morjane Bisous Sucrés (Similarity score: 12.58)
- Golosinas (Similarity score: 12.59)
- Dut Cerel Polvo Para Preparar Bebida De Avena Sabor Chocolate (Similarity score: 16.95)
- Le Moulin,triki Sucettes Au Goût De Lait (Similarity score: 17.89)
- Lutti Mojito Ball (Similarity score: 18.73)
- Dulceplus Gomas Sortidas Com Acucar (Similarity score: 18.73)
- Galerie, Ross Acquisition Inc Galerie, Marshmallow Pal, Vanilla (Similarity score: 18.80)
- Su Sabor Cornstarch Custard Natilla (Similarity score: 19.76)
- Spongebob Squarepants Krabby Patties (Similarity score: 19.92)
- Gummy Blue Sharks (Similarity score: 20.53)
- Sour Neon Gummy Worms (Similarity score: 20.57)
- Pinson Pinson, Violettes Hard Candies (Similarity score: 20.61)
Ingredients List
- Sugar
- Artificial Flavouring
- E129
- E127
- E133
- E102
- E110
- Corn Syrup
- Water
- E420
- E428
- Corn Starch
- E296
- E440a
- E202
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)