Choucroute avec betterave
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 61kj (15 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 61kj (15 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 7 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.7g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.7g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 7 |
| Sodium | 712mg |
| Sodium Points | 7 |
| Sodium Value | 712mg |
| Sugars | 1.2g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Herdez Salsa (Similarity score: 9.16)
- Tabasco Tabasco Peppersauce (Similarity score: 14.25)
- 2bslim Sauce Tomate Basilic (Similarity score: 15.19)
- Campbell's Condensed Soup Beef (Similarity score: 17.37)
- Walden Farms Walden Farms, Original Bbq Sauce (Similarity score: 19.04)
- Hamburger Chips (Similarity score: 20.66)
- Tabasco Peppers In Vinegar (Similarity score: 21.30)
- Cento Cento, Chef's Cut, Pepperoncini (Similarity score: 21.37)
- Organics Sauerkraut (Similarity score: 22.41)
- Iposea Giardiniera (Similarity score: 22.81)
- Sacla Acetelli Insalatina (Similarity score: 23.05)
- Boar's Head Kosher Dill Pickle Spears (Similarity score: 23.34)
- Brunckhorst's Boar's Head, Kosher Dill Half Cut Pickles (Similarity score: 23.34)
- Herdez Casera Medium Salsa, Casera Medium (Similarity score: 25.41)
- Esselunga Cetriolini Aromatizzati Con Aceto Di Vino (Similarity score: 26.39)