Chausson pomme x4
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1293kj (310 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1293kj (310 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.0999999046326g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.1g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 64.70588235294117% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 64.7% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 17 |
| Sodium | 244.000005722044mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 244mg |
| Sugars | 11g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 11g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Tarte Fine Aux Pommes (Similarity score: 16.43)
- Pain Aux Raisins (Similarity score: 17.85)
- Little Fella Blueberry Swirl Cheesecake, Blueberry (Similarity score: 18.11)
- Auchan Feuilletés Au Jambon Et Emmental (Similarity score: 18.59)
- Auchan Chaussons Aux Pommes Pur Beurre X4 (Similarity score: 19.24)
- Feuilleté Jambon Emmental (Similarity score: 19.44)
- Choceňská Mlékárna Choceňské Tradiční Pomazánkové Neochucené (Similarity score: 20.27)
- Bel Kiri (Similarity score: 20.32)
- Chausson Aux Pommes Pur Beurre (Similarity score: 21.26)
- Leclerc 15 Mini Viennoiseries (Similarity score: 23.12)
- Leclerc Viennoiserie (Similarity score: 23.12)
- Les Dedderts Cheesecake Cups (Similarity score: 23.48)
- Chaussons Aux Pommes (Similarity score: 24.70)
- Chaussons Aux Pommes (Similarity score: 24.90)
- Gateau Basque (Similarity score: 25.93)