CETRIOLINI
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 222kj (54 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 222.0kj (54 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.6g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.6g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 33.333333333333336% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 33.3% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | 2 |
| Sodium | 188.0mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 188.0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Smart Ones Soup (Similarity score: 7.01)
- Beef Barley Soup (Similarity score: 9.53)
- Imagine Chicken Corn Tortilla With Beans And Poblano Peppers Soup (Similarity score: 12.36)
- Archer Farms, Target Stores Archer Farms, Simply Balanced, Chicken Tortilla Soup (Similarity score: 13.07)
- Chef Boyardee Ravioli, Beef In Pasta Sauce (Similarity score: 13.10)
- Turkey Chili With Beans (Similarity score: 15.72)
- Eroski Ensalada Montañesa (Similarity score: 20.15)
- Healthy Choice Hearty Chicken Vegetable Soup, 17 Oz (Similarity score: 20.60)
- Mr Lees Noodles Chicken (Similarity score: 21.47)
- Sri Lankan Style Chicken Soup (Similarity score: 21.73)
- Campbell's Chunky Healthy Request New England Clam Chowder (Similarity score: 21.94)
- Le Delizie Di Mamma Puggia Sauce Tomate Et Légumes (Similarity score: 23.91)
- Pressery Llc Pressery, Bone Broth, Chicken Herb, Chicken Herb (Similarity score: 24.52)
- Organic Chicken Herb Bone Broth, Chicken Herb (Similarity score: 24.52)
- Pressery Llc Pressery, Broth, Chicken Herb (Similarity score: 24.52)