Casino Gratin de poisson
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 528kj (127 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 1 |
| Energy Value | 528kj (127 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.8g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.8g |
| Saturated Fat | 2.2g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 36.66666666666667% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 36.7% |
| Saturated Fat Value | 2.2g |
| Score | 0 |
| Sodium | 260mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 260mg |
| Sugars | 1.2g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Edeka Lachs Lasagne Mit Blattspinat (Similarity score: 11.88)
- Bœuf Bourguignon (Similarity score: 12.05)
- Amy's, Amy's Kitchen Inc Frozen Bowls (Similarity score: 12.97)
- Thiriet Farfallini Au Poulet Et Champignons (Similarity score: 14.62)
- Classics Three Cheese Ravioli, Three Cheese Ravioli (Similarity score: 15.12)
- Terra I Tast Espaguetis Bolonyesa (Similarity score: 15.55)
- Spaghetti (Similarity score: 15.73)
- Michelina's, Bellisio Foods Inc Penne With White Chicken In A Creamy Sauce (Similarity score: 16.02)
- Oriental Viandes Cannelloni À La Bolognaise (Similarity score: 16.44)
- Wild Harvest Spinach Ravioli (Similarity score: 16.80)
- Giant Spinach Ravioli (Similarity score: 16.80)
- Indian Curry Korma Wrap, Indian Curry Korma (Similarity score: 17.15)
- Shrimp Lo Mein Skillet Meal (Similarity score: 17.38)
- Brandade De Morue Parmentiere (Similarity score: 17.76)
- Michelina's, Bellisio Foods Inc Penne With White Chicken In A Creamy Sauce (Similarity score: 17.84)
Ingredients List
- Water
- Garlic
- Chives
- Pepper
- Alaska Pollock
- Potato Flakes
- Fresh Cream
- Sunflower Oil
- Whole Milk Powder
- Bread Crumbs
- Natural Flavouring
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)