Casino Glace Noix De Coco 1L Co
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1067kj (256 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1067kj (256 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.7g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.7g |
| Saturated Fat | 13g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 81.25% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 81.3% |
| Saturated Fat Value | 13g |
| Score | 17 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 21g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 21g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Hacendado Nata Choco (Similarity score: 7.73)
- Pana Cotta Al Caramello (Similarity score: 8.12)
- Hacendado Tarta Helada Nata Chocolate (Similarity score: 9.23)
- K Classic Waffel Hörnchen Erdbeer Vanille (Similarity score: 11.72)
- La Michoacana Chocolate Dipped Neapolitan Ice Cream Bar (Similarity score: 13.88)
- Authentic Italian Gelato Pops Vanilla With Dark Chocolate (Similarity score: 14.85)
- Hacendado TiramisĂș (Similarity score: 17.09)
- U Saveurs, U Tiramisu (Similarity score: 17.90)
- Aldi Cucina Noble Tartufo Au Chocolat (Similarity score: 18.13)
- Tiramisu Italian Dessert (Similarity score: 18.43)
- Ah Topping (Similarity score: 18.62)
- G7 Gelato Madre (Similarity score: 18.86)
- G7 Buontalenti Alla Crema (Similarity score: 18.86)
- Baileys Chocolate Secret Ice Cream (Similarity score: 19.07)
- G7 Bio G7 (Similarity score: 19.67)