Break Wafer Chocolate Noir
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 2145kj (513 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 6 |
| Energy Value | 2145.0kj (513 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 23 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.18g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 6.18g |
| Saturated Fat | 14.74g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 49.46308724832215% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 49.5% |
| Saturated Fat Value | 14.7g |
| Score | 23 |
| Sodium | 60.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 60.0mg |
| Sugars | 34.77g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 34.77g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Silvia Lait Duo (Similarity score: 9.90)
- Cuétara Wafer (Similarity score: 12.84)
- Pural Crac'o Choc (Similarity score: 14.83)
- Limetska Waffle With Nougat (Similarity score: 16.21)
- Wah Yuen Butter Egg Rolls (Similarity score: 17.08)
- Vicens Turrón De Cerveza (Similarity score: 18.93)
- Vicens,torrons Vicens Turrón De Cerveza (Similarity score: 18.93)
- Sondey Oat Cookies With Milk (Similarity score: 18.98)
- Nestlé Dejalo Sin Respiro (Similarity score: 20.01)
- Nestlé Kitkat (Similarity score: 20.01)
- Nestlé (Similarity score: 20.02)
- Nestlé,kit Kat Kit Kat (Similarity score: 20.02)
- Nestlé Kitkat Barre Chocolatée 41,5g (Similarity score: 20.26)
- Cvs Pharmacy Inc Red Pink, Dark Chocolate Almonds (Similarity score: 20.30)
- Lipari Foods Operating Company Llc Hollywood Mkts, Dark Chocolate Almonds (Similarity score: 20.30)