Bauli Colomba
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 418kj (100 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 1 |
| Energy Value | 418kj (100 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.7g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.7g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 55.00000000000001% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 55% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 19 |
| Sodium | 148mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 148mg |
| Sugars | 32g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 32g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- By Sainsbury's Indulgent Butter Chicken Cooking Sauce (Similarity score: 28.36)
- Kellogg's Kellogg's Special K Cereal Bars Red Berries 88oz (Similarity score: 30.20)
- Kroger Kroger, Pudding, Banana (Similarity score: 37.62)
- Balconi Trancetto Cacao (Similarity score: 38.30)
- Snack Pack Chocolate And Butterscotch Pudding Cups Family Pack, 12 Count, 39 Oz (Similarity score: 39.63)
- Butterscotch Pudding Snacks, Butterscotch (Similarity score: 39.63)
- Butterscotch Pudding Snack Cups, Butterscotch (Similarity score: 39.63)
- Ginger Evans Butterscotch Pudding Delight Snacks, Butterscotch (Similarity score: 40.00)
- La Yaourtière Dessert Lacté Vanille Nappé De Caramel (Similarity score: 42.11)
- Bauli Croissant Albicocca (Similarity score: 42.96)
- Danone, Activia Activia Brassé Les Duos Myrtille Açaï (Similarity score: 43.08)
- Sapphire Butter Cookies (Similarity score: 44.07)
- D'sabor Chocolate Pudding (Similarity score: 44.38)
- Healthy Choice, Pudding, French Vanilla, French Vanilla (Similarity score: 45.18)
- Alfajor De Maicena (Similarity score: 46.43)