Basler Leckerli cannelle
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1510kj (361 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1510kj (361 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 6g |
| Saturated Fat | 0.4g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 8% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 8% |
| Saturated Fat Value | 0.4g |
| Score | 13 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 42g |
| Sugars Points | 9 |
| Sugars Value | 42g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Kate Percy's Go Bites Refuel Apricot & Seeds Energy Balls 36g (Similarity score: 8.99)
- Monardo, Dolciaria Monardo Mostaccioli (Similarity score: 15.00)
- Monardo, Dolciaria Monardo Mostaccioli (Similarity score: 15.07)
- Pfeffernusse Iced Gingerbread Cookies (Similarity score: 17.07)
- Migros Macarons Assortis (Similarity score: 17.28)
- Monardo, Dolciaria Monardo Mostaccioli (Similarity score: 17.36)
- Bamboo Lane, Chef Bobo Brand Inc Crunchy Rice Rollers (Similarity score: 19.53)
- Bamboo Lane Crunchy Rice Rollers (Similarity score: 19.53)
- Galerie, Ross Acquisition Inc Galerie, Gummy Bear, Strawberry (Similarity score: 20.86)
- Santa Gummy (Similarity score: 20.86)
- Kroger Santa Gummy (Similarity score: 20.86)
- Premium Selection Le Forban (Similarity score: 21.59)
- Nikelodeon Spongebob Squarepants Gummy Krabby Patties Colors (Similarity score: 22.40)
- Great Value Cinnamon Bears (Similarity score: 22.57)
- Panforte (Similarity score: 23.01)