Bakalland Popcorn ziarno do prażenia
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1531kj (366 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1531.0kj (366 calories/kcal) |
| Fiber | 7.3 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 7.3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 10 |
| Proteins | 9.4g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9.4g |
| Saturated Fat | 0.7g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 14.893617021276595% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 14.9% |
| Saturated Fat Value | 0.7g |
| Score | -6 |
| Sodium | 35.199999999999996mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 35.2mg |
| Sugars | 0.6g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ekoplaza Pofmaïs (Similarity score: 5.78)
- Moulin Des Moines Maïs Popcorn (Similarity score: 5.94)
- Jardin Bio,léa Nature Maïs À Pop Corn (Similarity score: 6.79)
- Moulin Des Moines Galettes De Maïs (Similarity score: 8.99)
- Le Geste Saveur Mais Pop Corn (Similarity score: 9.33)
- Teni Crostini Per Minestra (Similarity score: 10.78)
- Tipiak Quinoa Gourmand (Similarity score: 10.84)
- Lazzaretti Tagliatelles Encre De Seiche (Similarity score: 11.04)
- Priméal Trio De Quinoa (Similarity score: 11.30)
- Hacendado Macarrón Grande (Similarity score: 11.36)
- Sapore Di Sole Fiocchi D’avena Bio (Similarity score: 11.77)
- Auchan Bio,auchan Quinoa Bio (Similarity score: 11.86)
- Terra Sana, Terrasana Flocon D'avoine Sans Gluten (Similarity score: 11.91)
- Schneekoppe Basis Müsli (Similarity score: 12.20)
- Jardin Bio,léa Nature Spirales Pois Cassés (Similarity score: 13.02)