Tre Janas Ciambelline Albicocca
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1904kj (456 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 5 |
| Energy Value | 1904kj (456 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 22 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 5.1g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.1g |
| Saturated Fat | 8.1g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 40.5% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 40.5% |
| Saturated Fat Value | 8.1g |
| Score | 22 |
| Sodium | 264mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 264mg |
| Sugars | 32g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 32g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pillsbury Cinnamon Toast Crunch (Similarity score: 12.34)
- รีดอนโด้,redondo เวเฟอร์ชนิดแท่งกลิ่นคุกกี้แอนด์ครีม (Similarity score: 12.38)
- Little Debbie Brownies With English Walnuts (Similarity score: 12.72)
- Muesli Au Chocolat (Similarity score: 15.00)
- Chocolate Chip Creme Pie (Similarity score: 16.14)
- Iced Brownies (Similarity score: 16.43)
- Mini Beignet Chocolat X8 (Similarity score: 17.12)
- Lecour's Very Vanilla Creme Sandwich Cookies, Very Vanilla (Similarity score: 17.28)
- Cuétara Mini Campurrianas (Similarity score: 17.53)
- Kimberley's Bakeshoppe Cupcake Cake (Similarity score: 19.05)
- Lu Biscuits Thé (Similarity score: 19.20)
- Marks & Spencer Flapjack Mini Bites (Similarity score: 19.76)
- Bonne Maman Gâteau Au Chocolat (Similarity score: 19.83)
- Probios Biscuits Cacao Pepites Chocolat (300 Gr) (Similarity score: 20.15)
- Cookies Brownie (Similarity score: 20.46)