Toupargel 2 tomates farcies et riz
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 364kj (87 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 1 |
| Energy Value | 364kj (87 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 2 |
| Proteins | 4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4g |
| Saturated Fat | 1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 29.411764705882355% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 29.4% |
| Saturated Fat Value | 1g |
| Score | 1 |
| Sodium | 220.00000000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 220mg |
| Sugars | 1.9g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ja! Putengeschnetzeltes (Similarity score: 7.74)
- Organic Shio Spicy Chicken Ramen Kit With Bone Broth, Shio Spicy Chicken (Similarity score: 11.02)
- Paul & Louise Rougail Saucisses Et Pommes De Terre (Similarity score: 12.69)
- Lean Cuisine, Chicken Chow Mein (Similarity score: 13.10)
- Sélection Des Comptoirs Petits Pois Très Fins À L'etuvée (Similarity score: 13.59)
- Coin Fleuri Lentilles (Similarity score: 13.62)
- Haricots Blancs À La Sauce Tomate (Similarity score: 14.01)
- Asian Style Garlic Chicken (Similarity score: 15.96)
- Roasted Turkey Breast (Similarity score: 16.05)
- Leaderprice Petits Pois À L'etuvée Extra Fins (Similarity score: 16.79)
- Block Island Haddock Chowder (Similarity score: 17.85)
- Chef Select Brasserie (Similarity score: 18.46)
- Albert Heijn Aardappel Partjes Provencaals Gekruid (Similarity score: 18.65)
- Korean Inspired Beef Street Taco Kit, Beef Bulgogi And Kimchi (Similarity score: 19.16)
- Serrano Alubia "pocha" Extra (Similarity score: 19.27)