Torry Harris Preparado de sepia y calamar troceado
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 326kj (78 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 0 |
| Energy Value | 326kj (78 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 16.799999237061g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 16.8g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -3 |
| Sodium | 189.999997615816mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 190mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Peruvian Scallops (Similarity score: 12.18)
- Freshwater Shrimp Raw Iqf (Similarity score: 13.33)
- Seafood Cocktail In Brine (Similarity score: 14.39)
- Raley's Raley's, Natural Raw Shrimp, Peeled & Deveined Tail On (Similarity score: 14.56)
- Seamazz Lobster Tails Lobster Tails (Similarity score: 14.56)
- Raley's Natural Raw Shrimp (Similarity score: 14.56)
- White Shrimp (Similarity score: 14.56)
- Mon Filet De Colin Lieu (Similarity score: 15.23)
- Chunk Light Yellowfin Tuna (Similarity score: 16.79)
- Eden, Eden's Kitchen Eden's Kitchen, Blackeye Peas (Similarity score: 19.09)
- Schnucks Blackeye Peas (Similarity score: 19.09)
- Allens, Del Monte Foods Inc Allens, Blackeyed Peas With Snaps (Similarity score: 19.48)
- Dry Brown Pigeon Peas (Similarity score: 19.61)
- Mhp Fit & Lean Protein Pudding (Similarity score: 19.74)
- Mhp Power Pak Fit & Lean Pudding (Similarity score: 19.74)