Sucette
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1561kj (374 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 4 |
| Energy Value | 1561kj (374 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 14 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 93.3g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 93.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Rewe Beste Wahl Trauben Zucker + 10 Vitamine (Similarity score: 4.62)
- Stanley,lavandine Sucre De Coco (Similarity score: 7.44)
- Lavandine Sucre De Noix De Coco (Similarity score: 7.44)
- Lavandine Sucre De Noix De Coco Bio (Similarity score: 7.44)
- Rita La Belle Sucre De Coco (Similarity score: 7.44)
- El Corte Inglés Carbón De Reyes (Similarity score: 8.01)
- L'assiette Tamarin Confit (Similarity score: 9.43)
- Destination Premium Le Complet Rapadura Sucre De Canne (Similarity score: 10.17)
- Koska Turkish Delight (Similarity score: 10.61)
- Turkish Delight (Similarity score: 10.61)
- Koska Koska Turkish Delight Lokum Rose 500 G (Similarity score: 10.62)
- Koska Koska Turkish Delights Plain 500g (pack Of 2) (Similarity score: 11.04)
- Dah I Foods Corporation Winter Melen Tea (Similarity score: 11.26)
- Nestle Pixy Stix (Similarity score: 11.33)
- Soft Peppermint Puffs Candy, Peppermint Puffs (Similarity score: 11.33)